Litzmannstadt Getto, Łódzkie Getto

Litzmannstadt Getto - Źródła


Autor niniejszej strony internetowej pragnie złożyć serdeczne podziękowania dla Pani Joanny Podolskiej oraz wydawnictwa Piątek Trzynastego, za zgodę na wykorzystanie treści książki "Litzmannstadt-Getto. Ślady. Przewodnik po przeszłości".

Zgodnie z prośbą autorki, należy tu wspomnieć, iż treść książki wydanej w 2004 roku nie zamyka całości historii getta łódzkiego. Temat historii getta w łodzi jest przedmiotem badań i zainteresowania szerokiej grupy ludzi, którzy swoją pracą stale przyczyniają się do odkrywania nowych kart jego historii. W chwili obecnej nasza wiedza jest już na pewno pełniejsza.

Na potrzeby tej strony internetowej, która ma na celu propagowanie wiedzy o getcie i wzbudzenie zainteresowania jego historią, książka Pani Joanny jest z całą pewnością wystarczającym źródłem wiedzy.

Dodatkowe informacje na temat żydowskiej Łodzi oraz historii getta można znaleźć w nowej książce Pani Joanny Podolskiej "Spacerownik Łódź żydowska".

Michał Latosiński


Litzmannstadt-Getto. Ślady. Przewodnik po przeszłości.

Tekst i wybór cytatów: Joanna Podolska
Konsultacja merytoryczna: Julian Baranowski, Marek Budziarek, Hubert Rogoziński
Korekta językowa: Jolanta Pol Opracowanie graficzne: Zbigniew Janeczek Na okładce wykorzystano fot. Pawła Herzoga z cyklu "Okna Balut"
Łódź 2004

PIĄTEK TRZYNASTEGO Wydawnictwo Michal Kolilński i Michal Wiercioch
ul. Księży Młyn 14 tel/fax (0-42) 632 78 61, 630 71 17,
infolinia: 0-604 600 800, gg: 4147954, Skape: piatek13

statystyka